Bir kuruluşun veya işletmenin defter tutma kayıtlarını tutan, ödenecek kayıtları düzenleyen, gerçekten kayıt verilerine bakan, basitçe söylemek gerekirse, parasal işlerin hepsini yapan kişiye Ankara Muhasebeci denir.

Mali Müşavir Ne İle Uğraşır?

Devletin onayladığı Ankara Muhasebeci, ilan, muhasebe ve çok sayıda farklı borsayı eksiksiz dolduran para danışmanları, sorumlu oldukları kurumun tüm parasal alışverişlerini yönetirler. Ücret ve giderlerini defterlerinde tutarak örgütün yönetim formlarını hazırlar.

 • İşletmenin muhasebe düzenine yön verir.
 • Aslında banka tavizlerine bir göz atıyor.
 • Masraf, rezerv, erteleme faizi gibi cezai mübadelelerdeki sorunları çözer.
 • Tahsilat fişlerini vatandaşa gönderir.
 • Tespitlerin bitiş tarihini vatandaşa bildirir.
 • Derneğin ödeme beyannamesi ve varlık raporu dahil olmak üzere para alışverişini yönetir.
 • Mali raporları ve defter tutma kayıtlarını kontrol eder.
 • Kurumun takası ve tasfiyesi gibi mübadelelerde vatandaşa yardımcı olur.
 • Önemli olan toplantılar için gerekli raporların hazırlanarak vatandaşa ulaştırılmasıdır.

Garantili Kamu Muhasebecisi nedir?

Serbest Muhasebeci ve Para Rehberi (SMMM), herhangi bir firma veya işletmeye bağlı olmaksızın çalışan ve muhasebe işlerini tamamlayan kişidir. SMMM’ler defterlerini taahhütnamelerine göre tutarlar. Kural olarak, kolejlerin iş, para, mali konular ve politika uygulama bölümlerinden ayrılan SMMM’ler, mezun olduktan sonra geçici iş yöntemlerini tamamladıktan sonra servis tarafından yapılan sınavlara girerler. Bu sınavdan gerekli puanı aldıkları takdirde, Mecburi Umumi Defterdarlık ve Meşru Defterdarlık Muafiyeti Kanunu kapsamında mesleklerini prova etme imkânına sahip olurlar Ankara Muhasebeci’de bunlardan bir tanesidir.

SMMM Nasıl Yanıt Verir?

 • Ankara Muhasebeci kuruluşların defter tutma çerçevelerinin daha da geliştirilmesine katkıda bulunur.
 • Mali özetler gibi konularda kuruluşlara yardımcı olur.
 • Kuruluşların görev stratejilerini tamamlar.
 • Girişimlerin hukuka uygun taahhütlerini takip ederek vatandaşı aydınlatır.
 • Harcama planını ve parasal göstergeleri hazırlayın
 • Ay sonu, yıl sonu kârı elde etmek ve hesapları kapatmak
 • Hesap verilerini toplama ve inceleme
 • İşletme için bir fayda ve talihsizlik açıklaması yapmak
 • Ankara Muhasebeci sizin için ofislere göre finansal planlara karar vermektedir.

Yeminli Muhasebeci nedir?

Bir kurum veya işletmenin para raporlarının doğruluğunu ve istendiğini garanti eden onaylı kişilere Yeminli Mali Müşavir denir. Tespit, parasal kayıtlar, beyannameler gibi arşivlerin doğruluğunu kontrol ederek teyit eder. “Yeminli Mali Müşavir” unvanına sahip olması gereken kişiler, muhtemelen 10 yıl gibi bir süre için YMM olarak dolduruldu.

Onaylı Kamu Muhasebecisi ve YMM Arasındaki Çelişki Nedir?

Onaylanmış kamu muhasebecileri ile SMMM’ler arasındaki temel ayrım, yerine getirilmesi gereken yükümlülükler ve yükümlülüklerdir. Yeminli garantili kamu muhasebecilerinin, onaylandıkları gerçeği ışığında SMMM’ler tarafından yapılan belirli değiş tokuşları oynamaları kısıtlanmıştır. Bu durumlara örnek verecek olursak;

Kamu muhasebecilerinin muhasebe defterlerine devam edemeyecekleri, kendi işlerini açamayacakları ve herhangi bir muhasebe bürosunda suç ortağı olamayacakları Ankara Muhasebeci ile güvence altına alındı.

Çevrimiçi iş için bir Para Danışmanı ile çalışmak

İnternet tabanlı işe girmeyi düşünüyorsanız, dışarı çıkmak için bir Muhasebeci’den yardım almalısınız. Çalışacağınız mali müşavirinize beklenen raporları sunduktan sonra kuruluşunuzun açılış metodolojisi başlar. Ankara Muhasebeci, bir organizasyon açmak için önemli sistemlerin her birini yapar. Bu, sorumluluğunuzu olağanüstü derecede azaltacaktır. Muhasebeci, harcama yönetmeliği kapsamında tahakkuk bürosuna kayıt olma, ücret ve masrafları takip etme, muhasebe işlerini tamamlama gibi görevleri yerine getirir.

Teşkilat Vakfı İçin Bir Mali Müşavirle Çalışmak Zorunlu mu?

Bir organizasyon kurmak için bir mali müşavir ile çalışmanıza gerek yoktur. Gerekli kayıtlar ile gider dairesine başvurabilirsiniz. Akabinde gerekli ilerlemeleri yaparak organizasyon kuruluş sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak bu takasları bitirmek için bir Ankara Muhasebeci ile çalışabilirsiniz. Bir para rehberi ile çalışmak sorumluluğunuzu azaltır, ancak aynı zamanda alışverişleri tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanıza da olanak tanır. Muhasebe işini anladığınızı varsayarsak, kendi kuruluşunuzun muhasebe işine meraklı olabilirsiniz.

Ankara Muhasebeci Ücretleri Nelerdir?

Ankara Muhasebeci ücretleri iş ve taleplere göre değişmektedir. Emanet ve Para Servisi tarafından yapılan vergiye göre, parasal müşterilere ödenecek muhasebe gideri 95 lira ile 2 bin 214 lira arasında, kuruluş vakıf borsaları için ödenecek tutar 2 bin 757 lira, 2 bin 960 liraya kadar ödeme yapan değişim esas olacak.

Organizasyon Düzenlerken Mali Müşavirlik Ücreti Ne Kadardır?

Emanet ve Para Servisi tarafından tamamen kapatılmadığı gibi, kuruluş vakıf sistemleri için para kılavuzlarına ödenecek tutar 245 TL ile 2 bin 758 TL arasında dalgalanıyor.

Aklınıza takılan her soruda;

bilgi almak için bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Okumaya devam et.

Ücretsiz Bilgi Almak İçin

Tıkla Ara!

*Çekinmeden arayabilirsiniz…