Ön Muhasebe Nedir?

Ön muhasebe, kuruma gelen arşivlerin birincil kayıt etkileşimidir. Altta kayıtlı olan borsaları takip etmek için kayıt tutmak zorunda değilsiniz. Paraşüt gibi bulut tabanlı ön muhasebe projeleri ile bu tür alışverişleri hiç şüphesiz takip edebilirsiniz.

Ön Muhasebe Faaliyetleri Nelerdir?

Cari kayıt takibi, ücret ve maliyet takibi, fatura ve takibi, online tasnif, ilan, mali bilanço takibi, beyan ve stok takibi temel Ankara Muhasebeci ön muhasebe faaliyetleridir.

Sizi Önceden Temsil Etmenin Avantajları Nelerdir?

Mali müşavirinizin sicilinizi tuttuğunu ve ay sonundan sonra arşivlerinizi ona gönderdiğinizi varsayarsak, mali sonuçlarınızı görmek için önemli raporların kaydedilmesi gerekir. Kaydınız, ay kapandıktan sonra oldukça uzun bir sürenin 24’üne kadar sürebilir. Sizin veya personelinizin temel defter tutma konusundaki kayıtlarınızla kaldığını varsayarsak, beraberindeki avantajları sağlayabilirsiniz:

Cari Sicil Takibi: Kime ne kadar borcunuz olduğunu ve kimden ne kadar alacağınızı anında takip edebilirsiniz. Kayıt sırasında bir son tarih eklerseniz, müşterilerinize size olan yükümlülüklerini ödemelerini hatırlatabilirsiniz. Nitekim dövizinizi kaydederken vade tarihlerini girdiğiniz gelirlerinizi takip etmeniz çok önemlidir. Çeşit ve taksit tarihlerinizle başa çıkamazsanız migreniniz olabilir. Bu nedenle, dönem ödemelerinizi ve maliyetlerinizi vade tarihi ile birlikte kaydetmenizi öneririm.

  • Gelir: Anlaşmaları ve şirket maliyetlerini takip etmeniz ve ilgili gelişmeleri kaydetmeniz durumunda gelirlerinizi takip edebilirsiniz. İşin parasına aşina olarak, paradan çekineceğiniz zamanları erken fark ederek güvenli oynayabilirsiniz. Para hesabı takibinizi daha standart hale getireceksiniz.
  • Defter Takibi: Bankada tutulan veya çıkarılan nakitleri hiç şüphesiz takip edebilirsiniz.
  • Stok Takibi: Stoklarınızı canlı olarak takip etmeniz durumunda eksik stokları tamamlayabilirsiniz. Stoka koyduğunuz kaynakların toplam miktarını istediğiniz zaman fark etme fırsatına sahip olursunuz.
  • Etkili Bilgi Bölümü: Veriler, örneğin devam eden verileriniz, kullandığınız programın veri setinde olacağından, tekrar tekrar benzer bilgiler oluşturmanıza gerek yoktur.
  • Fiş Verme: Faturalama etkileşiminiz, anlık düzenlerle daha basit hale gelir. E-makbuz kullanıyorsanız, onu destekleyen bir program aracılığıyla faturanızı düzenlediğinizde alıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Açığa Çıkarma: Aydan aya anlaşmalarınızı ve maliyetlerinizi analiz edebileceğiniz raporlar oluşturarak kuruluşunuzun üretkenliğini görüntüleyebilirsiniz.

Genel Kayıt Nedir ve Neleri Kapsar?

Kayıtta tutulan borsaların takip eden durağı genel kayıttır. Parasal defter tutma olarak da adlandırılan genel defter tutma, mali özetler yoluyla kuruluşların kaynaklarını ve varlıklarını, ücretlerini ve maliyetlerini ortaya çıkaran bir tür defter tutmadır. Genel kayıt kapsamında ön kayıtta tuttuğunuz takası yeniden sıralarsınız ve takaslarınız duyuru ve incelemeye daha uygun hale gelir.

Genel kayıttaki düzenlemeler nedeniyle, kuruluşunuzun kaynaklar/yükümlülükler muhasebesi raporu; maaş beyannamesi gibi bütçe özetleri ile maaş/maliyetleri görüntüleyebilirsiniz. Genel kayıt bölümleri yapmaya hazırlanan defter tutan Ankara Muhasebeci ve para danışmanları için daha iyi olur.

Geniş Kayıt İle Genel Kayıt Arasındaki Fark Nedir?

Şu andan itibaren, “Genel kayıt mı yoksa kayıt mı?” Soruşturma ilgi uyandırabilir. Ön muhasebe görevlerini genel kayıt için bir planlama aşaması olarak düşünebilirsiniz. Alışılmış alışveriş geliştirme, örneğin, çek ve senetler, makbuz takibi, girişimciler tarafından yapılan ödeme maliyetleri, para müşavirleri tarafından hazırlanmış işler ve kuruluşun Ankara Muhasebeci daha koordineli tutulmasını garanti eder. Görüldüğü gibi, Ankara Muhasebeci genel kayıttaki değişimler, bir kuruluşun ön muhasebe bilgilerini alır, ona bakar ve bir sonraki aşamaya taşır.

Ankara Muhasebeci Ön muhasebe ile Muhasebe Arasındaki Fark:

  • İşletmenin genel parasal durumunu gözlemlemek
  • İşletmeyle ilgili tüm kaynakların, yükümlülüklerin, taleplerin takibi ve beyanı
  • Girişimin defter kayıtlarının tutulması ve devlet kurumlarına duyurulması
  • Önemli ücretlerin hesaplanması ve duyurulması

Aklınıza takılan her soruda;

bilgi almak için bize ulaşın.

Ücretsiz Bilgi Almak İçin

*Çekinmeden arayabilirsiniz…